Aktuality
aktualizováno: 25.1.2014 | 11:20

Jaromír režíroval výhru Devils, byl to jeho zápas!

Jaromír Jágr přihrál v pátečním utkání NHL na oba góly New Jersey při výhře 2:1 nad hokejisty Washingtonu a s celkovým počtem 1033 asistencí dohnal na desátém místě historických tabulek Maria Lemieuxe. Celý zápas odchytal v brance Capitals Michal Neuvirth a připsal si 28 zákroků. Poprvé ho překonal v 5. minutě Stephen Gionta, jenž v obranném pásmu vypíchl puk, Jágr mu ho přiťukl zpátky a Gionta zakončil rychlý protiútok prudkou střelou nad vyrážečku. V úvodu druhé třetiny pak zvýšil na 2:0 v přesilové hře Adam Henrique. Jágr dostal puk mezi kruhy, udělal rychlou kličku a naservíroval kotouč svému spoluhráči před zcela odkrytou branku. "Byla to perfektní přihrávka, takový dodatečný vánoční dárek," žertoval po utkání Henrique. Jaromír na ledě strávil přes 17 minut a z toho 0 krát vystřelil na branku. Byl vyhlášen 2. hvězdou zápasu! Jaromír Jágr má na svém bodovém kontě dvaačtyřicet kanadských bodů (16+26). Další zápas se odehraje už zítra!
zdroj: NHL.cz, Petr Holický