15.12.2013 | 12:40

Jaromír přihrál na dva góly a Ďáblové vyhráli!
Zde nás najdete!
obrázek
Útočník New Jersey Jaromír Jágr zaznamenal v sobotním zápase proti Tampě Bay dvě asistence, přispěl tak k výhře Devils 3:0 a vyhoupl se do čela produktivity českých hráčů v National Hockey League. Jágr má stejně jako Jiří Hudler na kontě 28 bodů, ale na vedoucí pozici ho řadí větší počet vstřelených branek - 11, forvard z Calgary skóroval devětkrát. Obě branky po spolupráci s hvězdnou osmašedesátkou vstřelil litevský útočník Dainius Zubrus. Ten nejprve ve 47. minutě zužitkoval Jágrovu přihrávku zpoza branky a zvýšil vedení Devils na 2:0, o tři minuty později pak dotlačil za záda brankáře Lindbäcka odražený kotouč po Jágrově bekhendové střele a uzavřel skóre utkání. Asistenci u třetí trefy domácího týmu si připsal i Marek Židlický. Jaromír má na svém kontě dvacetosm kanadských bodů (11+17). Další zápas se odehraje ve čtvrtek 19.12.!
zdroj: NHL.cz, Petr Holický